Brak ograniczającego kabla i konieczności ciągłego odłączania i podłączania telefonu gdy chcemy odebrać połączenie lub sprawdzić media społecznościowe. To oczywiste zalety, ale ładowarki bezprzewodowe (indukcyjne) mają ich znacznie więcej! 

1) Uniwersalny standard ładowania 

Aktualnie rynek smartfonów mamy podzielony na trzy różne złącza ładowania. Z jednej strony iPhone’y i autorski kabel Lightning, a z drugiej strony dwie generacje miniaturowego złącza USB w smartfonach z Androidem. Starszy - MicroUSB i nowszy - USB typu C. Szansa, że znajdziesz się w nowym miejscu bez własnego kabla i nikt nie będzie w stanie pożyczyć Ci zamiennika, jest dość duża. Ładowarki bezprzewodowe eliminują ten problem. Uniwersalny standard ładowania indukcyjnego Qi sprawia, że wystarczy położyć na takiej ładowarce dowolny smartfon (z funkcją ładowania bezprzewodowego), aby rozpocząć uzupełnianie baterii. Oczywiście “biurkową” ładowarkę bezprzewodową też do prądu trzeba jakoś podłączyć, ale ten standard coraz częściej znajdziecie w powerbankach lub samochodach - wtedy jesteście w pełni bezprzewodowy. 


Ładowarka GC AirJuice 15W naładuje nie tylko smartfon, ale też inne Twoje urządzenia zgodne ze standardem bezprzewodowego ładowania Qi - np. słuchawki AirPods. 

2) Nie zużywa złącza i kabla 

Nie da się ukryć, że ciągłe podłączanie i odłączanie przewodu, mocno zużywa zarówno złącze w smartfonie jak i sam kabel ładujący. Wymiana zużytego złącza może wygenerować spore wydatki, ale częste wymienianie kabli ładujących również do najtańszych nie należy. Kable narażone są też na uszkodzenia jeśli jesteś rodzicem małych dzieci lub posiadaczem zwierząt domowych. 

3) Wygodna podczas pracy 


Ładowarka indukcyjna GC AirJuice 15W oferuje eleganckie, praktyczne wzornictwo


Korzystanie z tradycyjnej ładowarki przewodowej podczas pracy biurowej nie należy do najwygodniejszych. Po pierwsze - kabel zawsze gdzieś “ucieka” i potem trzeba go szukać, najczęściej pod biurkiem :). Po drugie - kabel ogranicza, więc smartfon najczęściej trzeba odpinać od ładowarki za każdym razem, gdy ktoś zadzwoni lub chcesz sprawdzić powiadomienia. Ładowarka indukcyjna po prostu leży na biurku i do tego wygląda atrakcyjnie. Telefon wystarczy na niej położyć i zabrać, gdy akurat go potrzebujesz. 


4) Szybkie ładowanie 


To funkcja, którą ma też sporo klasycznych ładowarek, ale nie zapominajmy, że ładowarki indukcyjne również potrafią naładować baterię w ekspresowym tempie. Przykładowo, ładowarka Green Cell AirJuice o mocy 15W w czasie 60 minut uzupełnia baterię iPhone’a 11 lub Samsunga S20+ / S10+  do poziomu 70%. 

5) Nie musisz pamiętać o ładowaniu baterii Tu małe nawiązanie do punktu numer trzy. Ile razy - po tym, jak odłączyłeś smartfon od ładowania w celu odebrania połączenia - zapomniałeś podłączyć go ponownie i “obudziłeś się” dopiero, gdy wyskoczyło powiadomienie o niskim stanie baterii, a Ty akurat wychodziłeś na ważne spotkanie? Ładowarki bezprzewodowe sprawiają, że telefon wystarczy po prostu położyć w konkretnym miejscu (na ładowarce), a to nawyk prostszy do wyrobienia niż podłączanie kabla (wymaga więcej wysiłku). 

Szybkie, bezpieczne i trwałe ładowarki bezprzewodowe (indukcyjne) kupisz w naszym sklepie internetowym. Pamiętaj, że w przypadku tej grupy produktów przesyłka firmą kurierską jest całkowicie bezpłatna.