Wśród wszystkich rodzajów aktywności fizycznej, pływanie zasługuje na szczególną uwagę. Jego wpływ na nasze zdrowie i kondycję jest ogromny! Wykorzystaj wakacje, aby regularnie pływać, a jeśli nie potrafisz - koniecznie się naucz! Twój organizm Ci za to podziękuje! 

Co takiego dobrego robi to pływanie? Już wyjaśniamy! 

1. Koryguje wady postawy 

Pływanie nie obciąża kręgosłupa ani stawów. Trenuje za to mięśnie grzbietu, których rolą jest podtrzymywanie kręgosłupa. W ten sposób pływanie może skutecznie korygować wady postawy, zwłaszcza u dzieci i młodzieży - warto pływać od najmłodszych lat. 

2. Zwalcza ból pleców 

Pływanie to jeden z najskuteczniejszych sposobów na ulgę w bólu pleców. Zmniejsza nacisk na kręgosłup, który każdego dnia znacznie obciążamy np. podczas pracy siedzącej. Pływanie jest również polecane kobietom w ciąży.

3. Ćwiczy układ oddechowy 

Pływanie zwiększa objętość płuc i uczy poprawnego oddychania. Większa pojemność płuc wpływa na lepsze dotlenienie organizmu, wytrzymałość podczas aktywności fizycznej i wiele innych. 

4. Rozwija muskulaturę 

Jeśli nie przepadasz za podnoszeniem ciężarów na siłowni, to pływanie jest dla Ciebie. Pływając przedzierasz się przez wodę, która jest gęstsza od powietrza - to dodatkowy opór, który do pokonania mają Twoje mięśnie. W zależności od stylu pływania, ćwiczyć możemy mięśnie brzucha (motylek), nóg, barków i ramion (kraul). 

5. Świetnie spala kalorie 

Godzina pływania może spalić nawet 500 kalorii. Względem innych sportów przewaga biegania polega na braku obciążenia kości i stawów, a także pobudzenie metabolizmu - po wyjściu z wody układ trawienny będzie pracował skuteczniej. 

6. Zwiększa bezpieczeństwo 

Warto dobrze pływać również ze względu na bezpieczeństwo. W razie wypadku na wodzie jesteśmy w stanie uratować siebie lub bliskich. 

7. Pomaga się zrelaksować 

Bieganie wyzwala wyrzut endorfin odpowiadających za uczucie szczęścia! Dzięki rytmicznemu oddychaniu i stymulowaniu odpowiednich mięśni, pływanie daje efekt podobny do ćwiczenia jogi. 

Czas ruszać na basen! Pamiętaj żeby zawsze pływać w miejscach dozwolonych i pod okiem ratownika. Jeśli nie potrafisz jeszcze pływać, to skorzystaj z lekcji instruktora - tylko w ten sposób nauczysz się pływać zgodnie ze sztuką i zagwarantujesz sobie bezpieczeństwo. 

W sklepie Barato.pl znajdziesz pełny asortyment akcesoriów pływackich. U nas za wysyłkę firmą kurierską nie zapłacisz ani grosza. Zamówienie możesz opłacić z góry (szybkie płatności - karta, bank, BLIK) lub za pobraniem (przy odbiorze). 

Sprawdź ofertę akcesoriów do pływania w Barato.pl