Ładowarka samochodowa to łatwo dostępne akcesorium - można je kupić w praktycznie każdym większym sklepie. Niestety, wiele modeli nie nadaje się do ładowania nowoczesnych smartfonów wyposażonych w pojemne akumulatory. Podpowiadamy, jak wybrać dobrą ładowarkę samochodową. 

Moc ładowania 

Duża moc to dzisiaj podstawa. Od ładowarek wymagamy ładowania kilku urządzeń jednocześnie, najlepiej w bardzo krótkim czasie. Z pewnością znasz tą sytuację, kiedy podłączyłeś smartfon do zwykłej ładowarki samochodowej i po kilkudziesięciu minutach podróży (i ładowania baterii), po odłączeniu naładowało się tylko kilka procent baterii. Zapomnij, mamy 2020 rok! 

Dla przykładu, wydajna ładowarka samochodowa GC PowerRide oferuje moc na poziomie aż 54W. To wystarczająco dużo, aby ładować 3 urządzenia jednocześnie i to w standardzie szybkiego ładowania. 

Szybkie ładowanie 

Chcesz naładować baterie swojego telefonu od 0 do 60% w 30 minut? To możliwe - również w samochodzie. Na rynku dostępnych jest kilka standardów szybkiego ładowania - Quick Charge 3.0, Apple 2,4 A, Samsung AFC, Huawei FCP i Pump Express. Najlepiej będzie, jeśli wyposażysz się w ładowarkę samochodową kompatybilną z wszystkimi standardami (np. wspomniana wcześniej ładowarka GC PowerRide)  - nie będziesz musiał wymieniać jej, gdy kupisz nowy smartfon i będą mogli skorzystać z niej Twoi bliscy. 

Kilka złącz ładowania 


Nowoczesne ładowarki samochodowe mogą ładować kilka urządzeń jednocześnie. To idealne rozwiązanie na dłuższe wyjazdy - jednocześnie zapewnisz dostęp do energii dla smartfona z odpaloną appką nawigacji, wideorejestratora nagrywającego trasę, a także dla telefonu pasażera. Jedna ładowarka zaspokoi zapotrzebowanie na prąd wszystkich pasażerów i urządzeń, które zabierasz ze sobą. 

Podświetlenie portów 


Ładowarka GC PowerRide z trzema podświetlanymi portami 

Podczas jazdy po zmroku idealnie będzie, jeśli ładowarka samochodowa zaoferuje podświetlane porty. Dzięki temu w oka mgnieniu podłączysz lub odłączysz kabel od odpowiedniego portu. 

Kompatybilność z każdym typem gniazda 


Gniazda zapalniczki samochodowej w samochodach osobowych posiadają napięcie 12V, natomiast w samochodach ciężarowych i kamperach - 24V. Dobra, uniwersalna ładowarka powinna bezproblemowo współpracować z wszystkimi typami gniazd. 

Ładowarkę samochodową GC PowerRide kupisz w naszym sklepie internetowym w cenie 93,87 zł razem z darmową wysyłką za pośrednictwem firmy kurierskiej na terenie całego kraju. U nas kupujesz towar z polskiej dystrybucji razem z polską, pełnowartościową gwarancją i wsparciem serwisowym producenta.