Rower to zdecydowanie najpopularniejszy środek transportu i sposób na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Nie warto się jednak ograniczać, zwłaszcza w wakacje! Zobacz czego jeszcze warto spróbować. 

Rolki 

W trakcie godziny jazdy na rolkach można spalić nawet 700 kalorii - jest to więc sport prawie tak skuteczny przy odchudzaniu jak bieganie, a jednocześnie dla wielu osób znacznie przyjemniejszy. W przeciwieństwie do biegania, rolki nie obciążają stawów - brak nagłych zrywów sprawia, że kolana i kręgosłup nie są tak narażone na przeciążenia jak w trakcie biegu. Poprawiają kondycję, rozwijają mięśnie nóg i pośladkówNauka dla niektórych osób bywa dość trudna, ale zdecydowanie warto - jazda na rolkach
zwiększa koordynację ruchową, a w zimie pozwala też szybciej nauczyć się jeździć na łyżwach. 

Sprawdź rolki w ofercie sklepu Barato.pl 

Wrotki 


Rolki zdobyły znacznie większą popularność od wrotek, ale aktualnie ten trend się odwraca i to właśnie wrotki stają się coraz popularniejsze. Rolki są pojazdem jednośladowym, natomiast wrotki - dwuśladowym. Ciężko określić, który środek transportu jest lepszy, ale z pewnością można podkreślić kilka różnic: 

  • Wrotki są bardziej stabilne niż rolki, a więc nauka jazdy może być łatwiejsza 
  • Wiele osób uważa (szczególnie kobiet), że wrotki są zdecydowanie ładniejsze od rolek. 
  • Wrotki są wolniejsze i mniej zwinne niż rolki - wynika to z mniej “sportowej” konstrukcji 

Ciekawostka: wrotki zostały wynalezione w USA w 1863 roku i błyskawicznie zyskały popularność na całym kontynencie, a następnie dotarły do Europy. Ze względu na bardziej komfortowe stroje noszone przez kobiety do jazdy, z czasem wrotki stały się też jednym z symboli emancypacji kobiet.

Sprawdź wrotki w ofercie sklepu Barato.pl 

Deskorolka 


Deskorolka pojawiła się w Kalifornii w latach 50. XX wieku, kiedy to entuzjaści surfingu doczepili do desek kółka, żeby móc szlifować technikę surfowania na suchym podłożu. Obecnie jest to sport popularny na całym świecie. Jazda na deskorolce uczy cierpliwości, skupienia i koncentracji,  bowiem nauka nowych tricków potrafi pochłonąc naprawdę sporo czasu, ale wynagradza nam to niesamowitą satysfakcją. Oczywiście świetnie też spala kalorie i zwiększa koordynację ruchową. Jeśli spróbujesz, to istnieje bardzo duża szansa, żę ta pasja zostanie z Tobą na lata. 

Sprawdź deskorolki w ofercie sklepu Barato.pl 

Hulajnoga 


Dziś hulajnogi przeżywają swoją drugą młodość, ale ich historia sięga nawet 1813 roku. To prosty, lekki i zwinny pojazd, który z łatwością wyniesiemy po schodach lub zabierzemy ze sobą w podróż składając jej ramę w pół. Jazda na hulajnodze to świetny środek transportu jak i sport i pasja zarówno dla dzieci, nastolatków jak i dorosłych. Poprawia kondycję i usprawnia funkcjonowanie układu krążenia, godzinna jazda spala od 400 do 500 kcal (w zależności od intensywności wysiłku) i  pochłania o 30% więcej energii niż jazda na rowerze

Hulajnogą pokonamy daną odległość 3 razy szybciej niż idąc na piechotę. Jazda na niej jest bezpieczna, mało urazowa i nie obciąża stawów.

Sprawdź hulajnogi w ofercie sklepu Barato.pl

Pamiętaj o kasku i ochraniaczach 


Niezależnie od tego czy wybrałeś rolki, wrotki, deskorolkę, czy hulajnogę - jeśli planujesz uczyć się jeździć, to nie zapomnij też dokupić kask i zestaw ochraniaczy - na początku upadki są nieuniknione, więc zabezpieczysz się przed ich skutkami i jazda będzie przyjemniejsza. 

Pamiętaj, że przesyłka wysłana firmą kurierską w sklepie Barato.pl jest całkowicie bezpłatna! Zakupów możesz dokonać płacąc za towar z góry lub za pobraniem (przy odbiorze).